V rámci školení obsluhy křovinořezů naučíme Vaše zaměstnance s těmito vysoce rizikovými zařízeními pracovat bezpečně. Aby neohrozili nejen sebe, ale ani své okolí!
Školení obsluhy křovinořezů je vždy zaměřeno nejen na aktuální bezpečnostní předpisy a technické normy, ale i na praktické typy, čemu se při obsluze křovinořezů vyhýbat a na co si dávat dobrý pozor. Do školení jsou zahrnuty zásady správné praxe, ale i zkušenosti z nehod a pracovních úrazů. Školení je přizpůsobeno tak, aby obsahovalo relevantní informace nejen pro typ křovinořezu, který používáte, ale i pro Vaše podmínky používání!
Je samozřejmostí, že pro školení vytvoříme všechny potřebné doklady a dokumenty.
Školení je určeno všem zaměstnancům, kteří budou při plnění svých pracovních úkolů obsluhovat křovinořezy (označované též jako motorové kosy, vyžínače nebo ruční strunové sekačky).
Křovinořezy jsou zařízení, která slouží k vyžínání a sekání vysoké trávy případně neudržovaných a hustých porostů s příměsí křovin ocelovými noži nebo strunou. Mohou tak do jisté míry nahradit rotační sekačku při sekání travních ploch. Lze s nimi však také pomocí speciálních pilových kotoučů s dlátovitým nebo sekacím ozubením řezat nežádoucí dřeviny a křoviny do průměru kmene cca 15 cm.
Pohonem bývá obvykle dvoudobý spalovací motor, který přenáší točivý moment na pracovní nástroj (strunu, žací nůž nebo pilový kotouč). Některé vyžínače mohou být poháněny i elektromotorem, jejich výhodou je pak nižší hmotnost.
Školení má smysl. Lavice po pádu zaměstnance z výšky budiž důkazem.